Alustavat lähtölistat

Perjantai 14.4.2017

Luokka 1. APHA Halter

– Gamblers Diva Licious 30

– L.R. Just Say Dont Play 29

Luokka 2. Western Pleasure

Stanley Eklund – Ruskelan Bristol Bay 13 Anne Demecs – L.R. Moyobamba Sky 23 Johanna Myllylä – L.R. Hercegovina 18 Maria Raitasaari-Lahtinen – L.R. Kilimandjaro 19 Susanna Sunila-Eklund – L.R. Blackwell Sky 9 Tuulia Ingman – Ruskelan Himalaja 21 Jocke Holmström – Hermelina 11 Jari Tulikoura – Leonardo 12 Piia Hakala – Inka 16 Pamela Holmström – L.R. Indonesia 17 Tea Sjövall – King Goliat 20 Tytti Qvintus – Borge 10 Hanne Tolppola – L.R. Sunlit Sky 7

Luokka 3. Western Horsemanship

Pamela Holmström – L.R. Indonesia 17 Jari Tulikoura – Leonardo 12 Maria Raitasaari-Lahtinen – L.R. Kilimandjaro 19 Susanna Sunila-Eklund – L.R. Blackwell Sky 9 Piia Hakala – Inka 16 Johanna Myllylä – L.R. Hercegovina 18 Hanne Tolppola – L.R. Sunlit Sky 7 Stanley Eklund – Ruskelan Bristol Bay 13 Tuulia Ingman – Ruskelan Himalaja 21 Tytti Qvintus – Borge 10 Anne Demecs – L.R. Moyobamba Sky 23 Jocke Holmström – Hermelina 11

Luokka 4. APHA Reining

Anneli Kivelä – Gunners Playgirl 170

Päivi Oikarinen – L.R. Frosty Macaya Sky 6

 

Luokka 5. APHA Green Western Riding

Karoliina Torp – L.R. Wide Equatoria Sky 42

Päivi Oikarinen – L.R. Frosty Macaya Sky 6

 

Luokka 6. APHA Sr. Western Riding

Päivi Oikarinen – L.R. Frosty Macaya Sky 6

Tiia Toivola – Santos Sunny Sky 79

Karoliina Torp – L.R. Wide Equatoria Sky 42

 

Luokka 7. APHA Green Western Pleasure

Jenny Gillberg – BP Zips Flashy Lady 28

Tuula Mattila-Ahola – Santos Samba Starlet 78

Ann-Maria Tenno – L.R. Doll Up Sky 606

Tiia Toivola – Gamblers Delicious 27

Karoliina Torp – L.R. Wide Equatoria Sky 42

Hannu Luode – L.R. Pole Star Sky 171

Anneli Kivelä– Invited To Rock 31

 

Luokka 8. APHA Sr. Western Pleasure

Päivi Oikarinen – L.R. Frosty Macaya Sky 6

Hannu Luode – L.R. Pole Star Sky 171

Karoliina Torp – L.R. Wide Equatoria Sky 42

Ann-Maria Tenno – L.R. Doll Up Sky 606

Luokka 9. APHA Jr. Western Pleasure

Anneli Kivelä – Gamblers Diva Licious 30

 

Luokka 10. APHA Jr. Trail

Anneli Kivelä – Gamblers Diva Licious 30

 

Luokka 11. APHA Green Trail

Tiia Toivola – Gamblers Delicious 27

Ann-Maria Tenno – L.R. Doll Up Sky 606

Jenny Gillberg – BP Zips Flashy Lady 28

Tuula Mattila-Ahola – Santos Samba Starlet 78

Karoliina Torp – L.R. Wide Equatoria Sky 42

Hannu Luode – L.R. Pole Star Sky 171

Anneli Kivelä– Invited To Rock 31

 

Luokka 12. APHA Sr. Trail

Hannu Luode – L.R. Pole Star Sky 171

Karoliina Torp – L.R. Wide Equatoria Sky 42

Ann-Maria Tenno – L.R. Doll Up Sky 606

Tiia Toivola – Santos Sunny Sky 79

 

Luokka 13. Trail

Tuulia Ingman – Ruskelan Himalaja 21 Tea Sjövall – King Goliat 20 Jocke Holmström – Hermelina 11 Tytti Qvintus – Borge 10 Stanley Eklund – Ruskelan Bristol Bay 13 Hanne Tolppola – L.R. Sunlit Sky 7 Jari Tulikoura – Leonardo 12 Piia Hakala – Inka 16 Pamela Holmström – L.R. Indonesia 17 Maria Raitasaari-Lahtinen – L.R. Kilimandjaro 19 Johanna Myllylä – L.R. Hercegovina 18 Susanna Sunila-Eklund – L.R. Blackwell Sky 9

Luokka 14. Versatile

Johanna Myllylä – L.R. Hercegovina 18 Piia Hakala – Inka 16 Susanna Sunila-Eklund – L.R. Blackwell Sky 9 Pamela Holmström – L.R. Indonesia 17 Tuulia Ingman – Ruskelan Himalaja 21 Anna Liljeström – Mobilisatsioon 15 Stanley Eklund – Ruskelan Bristol Bay 13 Maria Raitasaari-Lahtinen – L.R. Kilimandjaro 19 Jocke Holmström – Hermelina 11 Jari Tulikoura – Leonardo 12 Tea Sjövall – King Goliat 20

Luokka 15. Western Riding

Anne Demecs – L.R. Moyobamba Sky 23 Susanna Sunila-Eklund – L.R. Blackwell Sky 9 Hanne Tolppola – L.R. Sunlit Sky 7 Johanna Myllylä – L.R. Hercegovina 18 Stanley Eklund – Ruskelan Bristol Bay 13 Maria Raitasaari-Lahtinen – L.R. Kilimandjaro 19 Anna Liljeström – Mobilisatsioon 15 Tea Sjövall – King Goliat 20 Jari Tulikoura – Leonardo 12 Jocke Holmström – Hermelina 11 Pamela Holmström – L.R. Indonesia 17 Tuulia Ingman – Ruskelan Himalaja 21 Piia Hakala – Inka 16

Lauantai 15.4.2017

Luokka 1. Hunter Hack

Pamela Holmström – L.R. Indonesia 17 Maria Raitasaari-Lahtinen – L.R. Hermanos 14 Anna Liljeström – Mobilisatsioon 15 Tea Sjövall – King Goliat 20

Luokka 2. APHA Hunter Hack

Tiia Toivola – Gamblers Delicious 27 Jenny Gillberg – BP Zips Flashy Lady 28

Luokka 3. Working Hunter

Tea Sjövall – King Goliat 20

Maria Raitasaari-Lahtinen – L.R. Hermanos 14 Anna Liljeström – Mobilisatsioon 15

Luokka 4. AQHA Amateur Halter -luokat

Aged Geldings

Marja Siirtola-Carleman – HH Big Jack To Cash 60 Pia Leskinen – As Smart As Al 22

Aged Mares

Pia Leskinen – Jac My Pepper 99

Luokka 5. AQHA Open Halter- luokat Aged Mares

Pia Leskinen – Jac My Pepper 99

Aged Geldings

Minni Vilden – Second Hot Step 456 Marja Siirtola-Carleman – HH Big Jack To Cash 60

Performance Halter Geldings

Pia Leskinen – As Smart As Al 22

Luokka 6. AQHA Amateur Showmanship At Halter

Heidi Olin – Scan Saddlers Simeon 508 Pia Leskinen – As Smart As Al 22

Luokka 7. Hunter Under Saddle

Anna Liljeström – Mobilisatsioon 15

Tea Sjövall – King Goliat 20

Pamela Holmström – L.R. Indonesia 17 Maria Raitasaari-Lahtinen – L.R. Hermanos 14 Tuulia Ingman – Ruskelan Himalaja 21

Luokka 8. APHA Green Hunter Under Saddle

Jenny Gillberg – BP Zips Flashy Lady 28 Päivi Oikarinen – L.R. Frosty Macaya Sky 6 Tiia Toivola – Gamblers Delicious 27

Luokka 9. APHA Hunter Under Saddle

Päivi Oikarinen – L.R. Frosty Macaya Sky 6 Tiia Toivola – Gamblers Delicious 27 Jenny Gillberg – BP Zips Flashy Lady 28

Luokka 10. AQHA Amateur Western Pleasure

Pia Leskinen – Jac My Pepper 99 Heidi Olin – Scan Saddlers Simeon 508

Luokka 11. AQHA Open Western Pleasure

Heidi Olin – Scan Saddlers Simeon 508 Anneli Kivelä– Your Personal Invite 31 Minni Vilden – Second Hot Step 456

Luokka 12. AQHA Amateur Trail

Pia Leskinen – As Smart As Al 22 Satu Olkkonen – Heza Cool Charm 117 Heidi Olin – Scan Saddlers Simeon 508 Juha Pölönen – Principle Commander 5 Marja Siirtola-Carleman – HH Big Jack To Cash 60 Pia Leskinen – Jac My Pepper 99

Luokka 13. AQHA Open Trail

Pia Leskinen – Jac My Pepper 99 Juha Pölönen – Principle Commander 5 Anneli Kivelä– Your Personal Invite 31 Satu Olkkonen – Heza Cool Charm 117 Heidi Olin – Scan Saddlers Simeon 508 Pia Leskinen – As Smart As Al 22

Luokka 14. AQHA Open Hunter Under Saddle

Minni Vilden – Second Hot Step 456

Luokka 15. AQHA Amateur Western Horsemanship

Juha Pölönen – Principle Commander 5 Pia Leskinen – As Smart As Al 22 Heidi Olin – Scan Saddlers Simeon 508 Marja Siirtola-Carleman – HH Big Jack To Cash 60

Luokka 16. AQHA Amateur Ranch Riding

Marja Siirtola-Carleman – HH Big Jack To Cash 60 Juha Pölönen – Principle Commander 5 Satu Olkkonen – Heza Cool Charm 117

Luokka 17. AQHA Open Ranch Riding

Pia Leskinen – As Smart As Al 22 Satu Olkkonen – Heza Cool Charm 117 Juha Pölönen – Principle Commander 5 Pia Leskinen – Jac My Pepper 99

Luokka 18. APHA Ranch Riding

Päivi Oikarinen – L.R. Frosty Macaya Sky 6 Ann-Maria Tenno – L.R. Doll Up Sky 606 Hannu Luode – L.R. Pole Star Sky 171

Luokka 19. APHA Ranch Pleasure

Päivi Oikarinen – L.R. Frosty Macaya Sky 6

Luokka 20. APHA Ranch Reining

Ann-Maria Tenno – L.R. Doll Up Sky 606 Päivi Oikarinen – L.R. Frosty Macaya Sky 6

Luokka 21. APHA Ranch Trail

Päivi Oikarinen – L.R. Frosty Macaya Sky 6

Luokka 22. Ranch Trail

Piia Hakala – Inka 16 Tea Sjövall – King Goliat 20 Tytti Qvintus – Borge 10 Tuulia Ingman – Ruskelan Himalaja 21 Maria Raitasaari-Lahtinen – L.R. Kilimandjaro 19 Susanna Sunila-Eklund – L.R. Blackwell Sky 9 Jari Tulikoura – Leonardo 12 Stanley Eklund – Ruskelan Bristol Bay 13

Luokka 23. Ranch Riding

Anne Demecs – L.R. Moyobamba Sky 23 Johanna Myllylä – L.R. Hercegovina 18 Stanley Eklund – Ruskelan Bristol Bay 13 Jari Tulikoura – Leonardo 12 Tuulia Ingman – Ruskelan Himalaja 21 Anna Liljeström – Mobilisatsioon 15 Piia Hakala – Inka 16 Pamela Holmström – L.R. Indonesia 17 Tea Sjövall – King Goliat 20 Jocke Holmström – Hermelina 11 Susanna Sunila-Eklund – L.R. Blackwell Sky 9 Maria Raitasaari-Lahtinen – L.R. Kilimandjaro 19

Luokka 24. Ranch Pleasure

Jocke Holmström – Hermelina 11 Susanna Sunila-Eklund – L.R. Blackwell Sky 9 Maria Raitasaari-Lahtinen – L.R. Kilimandjaro 19 Pamela Holmström – L.R. Indonesia 17 Tea Sjövall – King Goliat 20 Anne Demecs – L.R. Moyobamba Sky 23 Stanley Eklund – Ruskelan Bristol Bay 13 Jari Tulikoura – Leonardo 12 Tuulia Ingman – Ruskelan Himalaja 21 Johanna Myllylä – L.R. Hercegovina 18 Piia Hakala – Inka 16 Anna Liljeström – Mobilisatsioon 15